КЛІНІКА НЕ ПРАЦЮЄ

Записатися на прийом

 ЯК ЗБЕРЕГТИ ЗІР: ПРОФІЛАКТИКА, ПЕРШІ СИМПТОМИ, ДОЦІЛЬНІ ОБСТЕЖЕННЯ

29 липня 2021

За даними ВОЗ, близько 300 мільйонів людей у всьому світі страждають від захворювань органів  зору. Нажаль, прогноз динаміки таких порушень далеко невтішний. Все частіше у число статистики потрапляють молоді люди та діти. А причиною «змолодшання» таких діагнозів являються погіршення зовнішніх факторів (екологія, харчування, зростання статистики надмірної ваги у населення тощо) та невчасне виявлення початкових стадій захворювання. Сучасний світ пропонує безліч можливостей для вирішення проблем зі здоров’ям. Проте лишає обмаль часу на їх вирішення. В умовах все швидшого темпу життя, Пацієнти рідко приділяють час плановим оглядам та процедурам профілактики захворювань, а за допомогою звертаються, найчастіше, на пізніх та занедбалих стадіях.

Такі захворювання, як, наприклад глаукома та захворювання сітківки часто стають найпощиренішими причинами інвалідності внаслідок порушення зору протягом останніх років в Україні. Найнебезпечнішим залишається той факт, що саме через ці захворювання Пацієнти зіштовхуються з невиліковними стадіями втрати зору. Саме тому надважливим є потреба усвідомити: сліпоту внаслідок цих захворювань можна попередити завдяки вчасній діагностиці та своєчасному лікуванню.

ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ ЗОРУ

Аби звести ризики погіршення зору до мінімуму, передусім:

  • Регулярно проходьте профілактичну консультацію офтальмолога, а при появі будь-яких ознак погіршення зору – негайно зверніться до лікаря, якому довіряєте
  • Віддавайте перевагу сучасним протоколам лікування, а перед обстеженням переконайтеся у кваліфікації лікаря та сучасності обладнання, що, безперечно, впливає на якість обстеження
  • Якщо наразі Ви не відчуває жодних симптомів погіршення зору не нехтуйте використанням профілактичних окулярів для роботи з гаджетами, кермування автомобілем та тривалого перебування в умовах яскравого освітлення або під час спеки
  • Виробіть корисну звичку щоденної гімнастики для очей. Прості вправи доступні на будь якому зручному для Вас інформаційному ресурсі, а за часом така корисна звичка не займатиме у Вас більше 10-15 хвилин на день
  • Контролюйте рівень надмірної ваги. Ожиріння часто стає причиною розвитку захврювань органів зору
  • Уникайте шкідливих побутових та соціальних звичок. Такі негативні звички як куріння, зловживання фастфудом або неякісними продуктами та не недостатня кількість сну також можуть суттєво впривати на зір

НЕБЕЗПЕЧНИМИ СИМПТОМАМИ ДЛЯ РІЗКОГО ПОГІРШЕННЯ ЗОРУ Є

  • Поява «мушок» перед очима
  • Затуманення або погіршення зору
  • Викривлення прямих ліній
  • Райдужні кола навколо джерела світла при погляді на нього
  • Часта потреба у зміні окулярів

У таких випадках зволікати особливо небезпечно! Адже найчастіше втрата зору відбувається непомітно, поступово, і майже у всіх вибадках безболісно. Саме через це Пацієнти звертаються до лікаря, коли вже надто пізно, а повернути або зберегти зір неможливо.

ДЛЯ ПЛАНОВОГО, ПРОФІЛАКТИЧНОГО АБО ІНФОРМАТИВНОГО ОБСТЕЖЕННЯ ОРГАНІВ ЗОРУ ВАРТО ЗВЕРНУТИ УВАГУ НА ТАКІ МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ:

Консультація офтальмолога

Після огляду і проведення діагностики лікар зможе дати оцінку зору, виявити патології, попередити ускладнення і при необхідності призначити лікування.

Огляд очного дна

Офтальмоскопія, або огляд очного дна, дозволяє виявити різні патології очей, в тому числі і на ранній стадії. Даний метод діагностики вирізняється високою інформативністю.

Рефрактометрія

Метод, який використовується для визначення рефракції. Рефрактометрія дозволяє оцінити, наскільки чітко людина бачить віддалені предмети. Застосовується для діагностики різних захворювань в офтальмології..

Комп’ютерна безконтактна тонометрія

Об’єктивний метод контролю внутрішньоочного тиску (ВОТ), заснований на застосуванні певної сили для сплощення рогівки.

Комп’ютерна периметрія

Інструментальний метод діагностики в офтальмології, який дозволяє визначати межі полів зору і найменше їх відхилення від встановлених норм на самих ранніх стадіях, а також зафіксувати результати у вигляді діаграм, графіків та трьохвимірного зображення.

Оптична когерентна томографія

Сучасний неінвазивний (без дотиків до ока чи шкіри) метод дослідження сітківки і диску зорового нерву. Таке обстеження дає можливість проводити надточне пошарове дослідження тканин сітківки для визначення ступеня і форми їх ушкоджень при цілому ряді захворювань сітківки. Використовується також для діагностики і моніторингу глаукоми: визначення товщини шару нервових волокон сітківки та розмірів глаукомної екскавації диску зорового нерву. Це обстеження дає надзвичайно детальну інформацію про стан зорового нерву і сітківки у пацієнта, що дає можливість дуже точно слідкувати за перебігом захворювання.

Ангіо-Оптична когерентна томографія сітківки та зорових нервів

Найсучасніший метод діагностики захворювань сітківки та зорового нерву, що дозволяє візуалізувати судини на очному дні без використання контрастних і флюоресцентних речовин, без попередньої підготовки і розширення зіниці.

Усі вищеперераховані та більше методик досліджень успішно використовуються для обстеження Пацієнтів у ПАРК КЛІНІЦІ. Після уважної консультації у досвідченого спеціаліста, за використанням найсучаснішого обладнання світового рівня з Німеччини, Швеції, США та Італії, лікар порадить найдоцільніший варіант комплексу діагностичних процедур та надасть вичерпні рекомендації з питань профілактики або лікування органів зору.

 Будьте уважні, будьте здорові та пам’ятайте: ВЧАСНО – ОЗНАЧАЄ ВРЯТОВАНИЙ!

 Зичимо здоров’я!